نکاتی قابل تامل در تجارت الکترونیک

نکاتی قابل تامل در تجارت الکترونیک

نکاتی قابل تامل در تجارت الکترونیک:

روند رو به رشد تجارت الکترونیک در بازارهای جهانی در یک دهه اخیر انگیزه زیادی برای اکثر کسب و کارهای و برندهای جهانی جهت توجه و اهتمام ویژه به این حوزه و بررسی رفتارهای مشتریان در این عرصه جدید بازاریابی و فروش رو به خود جلب نموده است.

مطالعات گسترده ای برای تعیین ابعاد فروش از طریق بستر اینترنت در حال اجرا می باشد و مراکز متعددی در جهان به تحلیل داده های استخراج شده در این مدل از کسب و کار مشغول می باشند. البته بدیهی است با توجه به تازه و نو بودن این حوزه اطلاعات استخراج شده در مراحل اولیه می باشد و نیاز به پژوهش های عمیق تری در این حوزه خواهد بود.

بر همین اساس و در آخرین گزارشات تهیه شده آمارهای جالبی تهیه شده است که می تواند مد نظر صاحبنظران در این بخش قرار گیرد.

۱- بررسی ها نشان می دهد که ۷۱ درصد کسب و کارها اعتقاد دارند که فروش به صورت برخط ( Online) از فروش از کانال عرضه محصول در فروشگاه ها بهتر بوده و این مدل فروش را ترجیح می دهند. به نظر می رسد کاهش هزینه های حاصل شده ناشی از حذف خرید و یا اجاره فروشگاه، حقوق پرسنل شاغل و هزینه های توزیع کالا در فروشگاه ها می تواند صرفه جویی زیادی را به همراه داشته باشد.

 

۲- ۸۰درصد کسانی که در محل زندگی و کار خود آنلاین هستند برای خرید و تامین نیازهای خود از بستر اینترنت استفاده می کنند و بعلاوه ۵۰ درصد این افراد بیش از یکبار برای خرید نیازمندی های خود از اینترنت استفاده می کنند.

 

۳- در سال ۲۰۱۹ میلادی پیش بینی می شود که بیش از ۲۲۴ میلیون فروشگاه اینترنتی در کشور آمریکا فعال و مشغول به فعالیت باشند.

 

۴- پیش بینی می شود که حجم فروش اینترنتی در آمریکا از مبلغ ۳۵۳٫۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ به ۴۸۵٫۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ افزایش پیدا می کند. لازم به ذکر است این رقم از بودجه بسیاری از کشورهای دنیا بیشتر می باشد و یک رقم بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

 

۵- فقط ۱۷ درصد کسب و کار های کوچک سعی می کنند تا بازار مشتریان خود رو از طریق اینترنت پیدا کنند. این نشان می دهد که بستر فروش اینترنتی در کسب و کارهای کوچک خیلی موفق نبوده است.

 

۶- ۷۱درصد مشتریانی که دارای تجربه خوبی از خرید اینترنتی خود باشند، برند های خریداری شده را به دیگران معرفی و تبلیغ می کنند. این رقم بسیار تاثیرگذار است و می تواند در بازاریابی فروش های اینترنتی به شدت موثر باشد. ایجاد یک فضای دلچسب در زمان خرید از طریق سایت اینترنتی و یا اپلکیش ها، امر بسیار مهمی می باشد و لازم است که کسب و کار ها در امور مربوط به طراحی فضای سایت و ایجاد یک ارتباط دوستانه در سایت تلاش های زیادی از خود نشان دهند.

 

۷- برآوردها نشان می دهد که تا سال ۲۰۲۱ میلادی ۱۷٫۵ درصد از فروش کالاها و اجناس در جهان از طریق بستر اینترنتی رخ خواهد شد که روند صعودی آن بسیار جالب و قابل توجه است.

 

۸- نکته بسیار جالب دیگر در بحث تجارت الکترونیک میزان استفاده افراد از موبایل برای خرید اینترنتی می باشد. آمارها نشان می دهد که ۵۵ درصد زمانیکه برای صرف خرید از فروشگاه های برخط می شود از طریق گوشی های موبایل و اپلیکیش فروشگاه هایی است و مردم کمتر از کامپیوتر به خرید اینترنتی می پردازند لذا ساخت اپلیکیشن و همچنین طراحی سایت ها به نحوی که در زمان استفاده در موبایل فضای مناسبی داشته باشند بسیار اهمیت پیدا می کند.

منتشر شده توسط

یک نطر(1)

  • رها پاسخ

    ممنون از مطلبتون

    ٪ 1 $ s در٪ 2 $ s

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *