نیاز فوری به انجام اقداماتی جهت مبارزه با بحران پلاستیک در جهان

نیاز فوری به انجام اقداماتی جهت مبارزه با بحران پلاستیک در جهان

بازیافت بطری‌ها به‌تنهایی دیگر جوابگوی بحران پلاستیک در جهان نیست.

تاثیر زیست محیطی و تخریبی پلاستیک بالاخره دارد جایگاه خود را پیدا می‌کند. این جلب توجه تا حدودی مدیون برنامهسیاره آبی سری دوم، پخش شده از شبکه BBC است؛ این برنامه به مسئله‌ی پلاستیک‌های رهاشده در اقیانوس می‌پردازد. منبع دیگر توجه از اعمال محدودیت‌های کیفی اخیر دولت چین در واردات مواد بازیافتی نشات می‌گیرد که در تلاش برای رفع نگرانی‌های داخلی در مورد آلودگی و بهداشت عمومی است.

پکن در تلاش برای توقف صادرات پلاستیک‌های بازیافتی، کاغذ و مواد دیگر از ثروتمندترین کشورهای جهان است. انگلستان، دیگر قسمت‌های اروپا، ایالات متحده، استرالیا و دیگر کشورها به مدت طولانی برای دور کردن مواد با کیفیت پایین جمع آوری شده خود به چین وابسته بوده‌اند؛ این کشورها زیرساخت لازم و ظرفیت استفاده از آن‌ها را ندارند. تا زمانی‌که کشور انگلستان، سایت‌های بازیابی بیشتری برای مقابله با این مشکل در داخل کشور نسازد، با افزایش ضایعات پلاستیک مواجه است. سایر کشورهای آسیا همچنان برخی از مواد با کیفیت پایین را قبول خواهند کرد، اما این تنها، بهترین راه حل موقت است. ارسال پلاستیک به هند، ویتنام یا کامبوج به‌جای چین، ممکن است محدود کننده مقدار زباله ذخیره شده، قرار گرفته در محل دفن و سوزانده شده در انگلستان باشد؛ اما مقدار کلی پلاستیک را کاهش نمی‌دهد.

این اقدامات به‌تنهایی، برای حل مسئله پلاستیک در جهان کافی نیستند. باید فراتر از اقداماتی از جمله استفاده مجدد از بطری‌های پلاستیکی آب، خرید نکردن نی‌های نوشیدنی پلاستیکی و به همراه بردن کیسه‌های قابل استفاده مجدد به سوپرمارکت‌ها عمل کرد.

منبع:

                                                                                        https://www.zoomit.ir/2018/1/20/267398/fight-the-global-plastic-crisis

منتشر شده توسط

نظر (1)

  • honikir_admin_test پاسخ

    مطلب مفیدی بود. ممنون

    ٪ 1 $ s در٪ 2 $ s
  • Sanaz پاسخ

    ممنون از اطلاعات خوبتون

    ٪ 1 $ s در٪ 2 $ s

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *